Koncert odbędzie się 4 października o godz. 20:00 w Teatrze IMKA

Koncert odbędzie się 4 października  o godz. 20:00 w Teatrze IMKA
Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Aga Zaryan, Tomasz Karolak
Koncert charytatywny: JAZZ FOR JAMES
4 października Teatr Imka, ul.  Konopnickiej 6, godz. 20
Organizatorzy: Centrala Management, Teatr Imka (nowy teatr Tomka Karolaka)
Bilety dostępne w sieci: www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik.

Koncert odbędzie się 4 października  o godz. 20:00 w Teatrze IMKA. Tego wieczoru Aga Zaryan wraz z Urszulą Dudziak i Stanisławem Soyką wystąpią na scenie teatru aby wesprzeć młodego Kenijczyka. Do akcji przyłącza się coraz więcej osób i organizacji. Po raz kolejny Teatr Imka pozytywnie zaskakuje swoją ofertą, goszczą tym razem wybitnych jazzmanów. Będzie to wyjątkowa okazja aby posłuchać programu, którzy wykonawcy wraz z muzykami przygotują specjalnie na okazję wydarzenia. Słuchaczy czeka kilka muzycznych niespodzianek. Gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Karolak.
Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany dla Jamesa na ukończenie jego studiów na Uniwersytecie ISIU w Kenii.

Historia Jamesa:

James Wachira jest młodym Kenijczykiem, który w wyniku walk plemiennych został osierocony i jako najstarszy z rodzeństwa (James ma trzy siostry) stał się głową rodziny. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu jest ukończenie przez Jamesa studiów, które umożliwią otrzymanie pracy i dalej poprawę warunków bytowych rodziny. W maju 2010 roku w Warszawie, w klubie Coco De Oro odbył się pierwszy koncert "Soulfood Jam 4 James". Obok Agi Zaryan na scenie wystąpiła śmietanka polskiej muzyki jazzowej i soulowej - m. in. siostry Przybysz oraz Mika Urbaniak. Udało się zebrać sumę pieniędzy pozwalającą Jamesowi na  rozpoczęcie studiów i ukończenie dwóch semestrów nauki.
Historia Jamesa:
James Wachira urodził się w 1984 roku w dystrykcie Laikipia w północnej Kenii. Jego rodzice byli rolnikami, wywodzącymi się z plemienia Kikuyu (jednego z 42 kenijskich plemion). W roku 1997 ówczesny rząd sprowokował konflikty plemienne. Koczownicze plemiona Samburu i Pokot zaatakowały tereny rolnicze i uprowadziły z wiosek wszystkie kobiety z plemienia Kikuyu. Wkrótce potem mężczyźni wyruszyli na poszukiwania żon i córek i podobnie jak one nigdy już nie powrócili do swoich rodzin. Do dziś nie wiadomo jakie były ich losy. James stracił w ten sposób oboje rodziców. Miał wówczas 13 lat i od tego momentu stał się odpowiedzialny za siebie i trzy młodsze siostry – Anne, Nancy i Priscillę. Odebrano im pozostałą po rodzicach ziemię. James pełni funkcję ojca rodziny. Od lat podejmuje się różnych działań w celu utrzymania całej czwórki. Zaspokaja to jednak zaledwie najbardziej podstawowe i doraźne potrzeby. Są miesiące kiedy ciężko związać im koniec z końcem. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu całej czwórki jest ukończenie przez Jamesa studiów. Jamesem i jego siostrami zainteresowali się Inez i Tomasz Sudrowie - z fundacji Wata Kwa Watu Charitable Trust, małżeństwo od ponad dwudziestu lat mieszkające w Nairobi.  Przez nich los Jamesa poznała Aga Zaryan, która postanowiła włączyć się w pomoc dla chłopaka angażując zaprzyjaźnionych artystów.