www.jezusnastadionie.pl

www.jezusnastadionie.pl

Na jeden dzień Stadion Narodowy zmieni się w wielką  świątynię. Odbędą się tam rekolekcje z udziałem ojca Johna Bashabora, uzdrowiciela z Ugandy. Spotkanie zaplanowano na lipiec, ale już zapisało się na nie 9 tys. osób.

www.jezusnastadionie.pl– To potwierdza wielofunkcyjność naszego obiektu – uważa zarządca Narodowego.
Spotkanie pod hasłem “Jezus na Stadionie” odbędzie się na Narodowym 6 lipca tego roku. Jego organizatorem jest Kuria Warszawsko-Praska. Gościem specjalnym rekolekcji będzie ojciec John Baptist Bashabora, katolicki kapłan z Ugandy, słynący z mocy uzdrawiania. – To Jezus zaprasza wiernych na stadion, my tylko w tym pośredniczymy. Podobnie zresztą jak sam ojciec Bashabora – mówi Onetowi Katarzyna Matusz, rzeczniczka prasowa tego wydarzenia.

Jezus na stadionie 2013
Witamy na stronie zapisów na rekolekcje na Stadionie Narodowym (sobota 6 lipca 2013)

Jezus zbawia dziś, każdy, kto w Niego wierzy nie zostanie zawiedziony (1P 2,6).

Przeżywając ROK WIARY i ufając Jezusowi poczuj się zaproszony na to niesamowite wydarzenie. Na jeden dzień Stadion Narodowy zamieni się w wielką świątynię naszego Boga. Będziemy razem uwielbiać Pana w mocy Jego Ducha, będziemy modlić się za siebie nawzajem, by doświadczyć Jego miłości.

Poprowadzi nas w tym o.John Baptist Bashobora, katolicki charyzmatyczny kapłan z Ugandy.
Obecny też z nami będzie Bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej i wielu kapłanów z całej Polski.
Niech w tym dniu stadion wypełni się po brzegi tymi, którzy chcą przybliżać się do Boga i umocnić swoją wiarę. Niech wspólne uwielbienie wzniesie się z naszych serc do Pana.
Zapiszmy się już dziś, zaprośmy rodzinę i przyjaciół, zorganizujmy przyjazd do Warszawy, by cała Polska zobaczyła duchową siłę katolików. Bądźmy w tym dniu razem na naszym narodowym stadionie, by wspólnie celebrować Rok Wiary i doświadczyć Miłosierdzia Jezusa.
Nie może Cię zabraknąć!
www.jezusnastadionie.pl
 


John Baptist Bashobora (ur. 5 grudnia 1946 w Bushenyi) − ugandyjski kapłan, charyzmatyk, doktor teologii duchowości, psycholog.
Ks. Bashobora urodził się w katolickiej rodzinie w Bushenyi w Ugandzie 5 grudnia 1946. Jako dziecko został osierocony przez ojca, którego otruła ciotka. Matkę wypędzono. Do osiągnięcia pełnoletności wychowywała go rodzina wuja. O tym, że nie są oni jego prawdziwymi rodzicami, ks. Bashobora dowiedział się dopiero w dniu święceń kapłańskich, mając 26 lat. Ciotka wyznała też, że chciała go otruć, podając mu jako dziecku zatrutą owsiankę, ale naczynie rozpadło się w czasie modlitwy przed posiłkiem, którą odmawiał chłopiec.
Mając 10 lat wstąpił do niższego seminarium duchownego, początkowo nie odczuwał jednak, jak sam wielokrotnie wyznawał, powołania kapłańskiego. Będąc synem poligamisty, nie wiedział jeszcze, kto był jego prawdziwym ojcem, nie mógł też wstąpić na drogę przygotowania do kapłaństwa. Synowie poligamistów nie mogli przyjmować święceń. Po ukończeniu niższego seminarium, w którym zetknął się z dwoma księżmi charyzmatykami z Kanady, postanowił wstąpić do Zgromadzenia Świętego Krzyża. W tym celu wyjechał do Indii. Nie złożył jednak ślubów zakonnych i powrócił do Ugandy. Jako kleryk diecezjalny przyjął święcenia kapłańskie w 1972. Przełożeni wysłali go na studia do Rzymu. Doktoryzował się na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim z teologii duchowości. Przebywając w Rzymie związał się z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Po powrocie do rodzimej diecezji założył dwie szkoły podstawowe, dwie szkoły średnie oraz dwa sierocińce, w których opiekuje się prawie 5000 sierot. Obecnie jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji Mbarara oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.
     Ks. Bashobora głosi rekolekcje i prowadzi charyzmatyczne spotkania modlitewne poza granicami Ugandy, m.in. w Polsce, do której przybył pierwszy raz w 2007. W czerwcu 2012 ks. dr Bashobora wraz z osobami towarzyszącymi przeżył szczęśliwie wypadek w Zembrzycach na trasie z Suchej Beskidzkiej do Wadowic[4].
Osoba ks. Bashobory jest też jednym z bohaterów obrazu dokumentalnego Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza Duch z 2008r.
 


 

Film: 
John Bashabora