WOLNA GRUPA BUKOWINA Podziemie Kamedulskie ul. Dewajtis 3 niedziela 19.09.2021 godz. 17.00

Bielański cykl Piosenka Autorska
w Podziemiach Kamedulskich

Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
niedziela 19.09.2021 godz. 17.00

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przybycia. Koncert również online, transmisja na profilu "Nasze Bielany" na Facebooku.

50-LECIE DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU
Wolna Grupa Bukowina- polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy.
Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew,
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Krzysztof Żesławski - śpiew, gitara basowa
Zapraszamy serdecznie!

pozdrawiam
Marzena Białobrzeska

tel. 503 896 022https://bielany.um.warszawa.pl/-/piosenka-autorska-w-podziemiach-kamedulskich-wolna-grupa-bukowina-1

WOLNA GRUPA BUKOWINA Podziemie Kamedulskie ul. Dewajtis 3 niedziela 19.09.2021 godz. 17.00