W KOŚCIOŁACH DOWOLNA ILOŚĆ WIERNYCH ALE OBOWIĄZUJĄ MASECZKI

Dla wielu polskich katolików to doskonała wiadomość. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 30 maja zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o limity wiernych w kościołach. Zastrzegł, że nadal będzie obowiązywała zasada co najmniej dwumetrowej odległości osób od siebie i obowiązek noszenia w trakcie ceremonii maseczki ochronnej. Najprawdopodobniej jednak już w najbliższą niedzielę kościoły znowu zapełnią się wiernymi, którzy do tej pory uczestniczyli we mszach online lub przed telewizorami.
Rządowe znoszenie obostrzeń na różnych obszarach życia zawodowego i społecznego obejmą też kult religijny. W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w najbliższą niedzielę 31 maja w kościołach nie będzie obowiązywała zasada przyjęta od 20 kwietnia, że na każde 15 m kw. świątyni przypadała jedna osoba. Ludzie będą wpuszczani do kościołów bez żadnych limitów. Co się zmieni?
Polski rząd przyjął, że od 30 maja zostaną zniesiony nakaz liczenia wiernych w kościołach. Owszem, uczestnicy liturgii będą musieli przestrzegać obowiązku oddalenia od innych o co najmniej 2 metry i noszenia maseczek ochronnych, ale w świątyniach się z pewnością zaroi od wiernych.W KOŚCIOŁACH