PUFFERFISH

pufferfish
 
(TŁUMACZENIE KOMPUTEROWE)
Zostali nazwani kręgi zbożowe na ocean floor siedem stóp średnicy koła wzorzyste, że po raz pierwszy zauważony w 1995 roku u wybrzeży południowej Japonii. Jednak ich pochodzenie było zagadką, a lokalne nurkowie nazwać je "kręgi tajemnicy."
Tajemnica przetrwało do 2011 roku, kiedy winowajca, mężczyzna pufferfish tylko pięć centymetrów długości, został ostatecznie złapany na gorącym uczynku. A ostatnio naukowcy badali proces jaki gatunek tworzy te wyszukane wzory w celu woo samic.
Diggers żebrowane
Zespół badawczy zauważył łącznie 10 budowlanych imprez prowadzonych przez gdzieś między 4 i 8 mężczyzn. (Pufferfish nie mają bardzo niezapomnianych twarzy, najwyraźniej.) Mężczyźni spędził siedem, dziewięć dni budowania swoich kręgów kilkakrotnie pływanie i z kręgu, używając ich płetwy kopać doliny w piaszczystym dnie.

Estetyka były wyraźnie ważne. Wzór spirograph została skrupulatnie tworzone i mężczyźni obserwowali dekorowanie szczyty z muszli i fragmentów rafy. Ale konstrukcja miała praktycznego znaczenia, jak również: Samiec jest pływanie pattens miesza się drobnych cząstek piasku i pchnął je w kierunku środka okręgu, który służył jako rzeczywiste gniazdo.
To było częścią okręgu, gdzie zabawiał rozmówców pani. Kiedy kobieta pufferfish zbliżył okrąg, mężczyzna miesza się z piasku w środku i rzucił się w tę iz powrotem przez niego. Jeśli ona oceniana mu odpowiedniego partnera, to ona leżała jej jaj w strefie centralnej piaszczystej naukowcy w ubiegłym miesiącu w Scientific Reports.
Budowanie i Rebuild
Naukowcy mówią, że jest prawdopodobne, że jakość kręgu pomaga określić samicy wybór partnera, choć mają jeszcze wykazać, w jaki. Ale po zakończeniu krycia, mężczyzna przestaje jego utrzymanie w okręgu, a po wylęgu jaj, porzuca gniazdo całkowicie.
Ale po tym wszystkim wysiłku, można zapytać, dlaczego nie tylko ponownie swoją wcześniejszą koło? Autorzy przypuszczają, że energiczne samca zalotów uszczupla obszar swoich drobnych cząstek piasku, które są niezbędne do kolejnej rundy jaj chowu. A potem z powrotem do deski kreślarskiej do tych miłosnych artystów.