OSTATKI JAZZOWE wtorek 5 marca 2019 g. 19:00 KAREN EDWARDS Z ZESPOŁEM wstęp wolny


KAREN EDWARDS
Urodzona w Greenville, South Carolina USA.
Jej pierwszym nauczycielem był jej ojciec, dyrektor muzyczny lokalnego kościoła baptystów. Od dzieciństwa muzyka soul i gospel była jej główną inspiracją. Edwards ukończyła studia na Uniwersytecie North Texas na fortepianie. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką, wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy dla Jazz Performance.
Z powodzeniem współpracowała z wieloma znanymi na całym świecie artystami, takimi jak: Stevie Wonder, Peabo Bryson i Tonny Bennett, Pharoah Sanders. Ostatnio współpracuje ze słynnym Prince'em.
Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych. Przez kilka lat jako główna gwiazda miała cotygodniowy występ w Atlancie. GA. Występowała na całym świecie i wielokrotnie w Europie, gdzie po sukcesach w Niemczech dostała propozycję nauczania śpiewu jazzowego i improwizacji w Munchen Richard Strauss Konserwatorium Muzycznym.
Zagrała głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok koncertów tworzyła także filmy muzyczne, również jako aktorka.
Karen Edwards jest jedną z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncerty to nie tylko fantastyczne przygody muzyczne, ale także znakomity program.
Od kilku lat współpracuje z Jarekem Śmietaną i jego trio, dzięki czemu ma wiele koncertów w całej Europie.
W marcu ubiegłego roku płyta CD "Karen Edwards & Jarek Śmietana" Everything Ice "została wydana przez firmę JSR.
 więcej: http://www.cracoviamusic.net