niedziela, 9 maja 2021 roku godz. 17.00 Koncert Jana Kondraka online

Cykl Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich.

9 maja 2021 roku godz. 17.00
Koncert Jana Kondraka, który zaśpiewa fragmenty poematu Missa Pagana i piosenki Stachury.
W związku z obostrzeniami koncert odbędzie się wyłącznie w transmisji ONLINE na stronie Nasze Bielany na Facebooku.

Jan Kondrak – absolwent polonistyki w UMCS, autor, kompozytor i wykonawca piosenek, tłumacz, publicysta i prozaik, współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Jan Kondrak o Stachurze:
Zawsze jednak wracałem myślami do jego poematów. Smakowałem sposób nawiązywania do Pieśni nad Pieśniami i do bitników amerykańskich jednocześnie. Podziwiałem bujność i frekwencję leksykalną. Wyrafinowanie skojarzeń i ich oryginalność.
Stachura stosując kalki językowe, łamiąc zasady gramatyki i mieszając style, osiąga efekt artystyczny.
Na przykład osiąga klimat „retoryki intymnej” w Przystępuję do ciebie, czy artystyczny wymiar inwektywy w Kropce nad Ypsylonem.I kropka.
Wydał następujące fonogramy solowe: Missa Pagana, Tango Tristè, Madamme I i Madamme II (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury). A także Kolędy przy gitarze i pozycje z tekstami własnymi: Wyzwanie, Tym – co pod wiatr, Romanse ballady, Kto Co, Maratończyk i Wieczna Wieża.

Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: Na żywo w Hadesie, Miłość mi wszystko wyjaśniła (do słów Karola Wojtyły), Kolędy Żaglowe, Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), Imperium, Tygiel, Klechdy Lubelskie, Dycha w Trójce i Stachura-Poematy.

Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski.
Zapraszamy serdecznie!!