NIEDZIELA, 9 CZERWCA G. 11 ,, BOCIANY PRZYLECIAŁY NA BIELANY"

NIEDZIELA, 9 CZERWCA G. 11   ,, BOCIANY PRZYLECIAŁY NA BIELANY"

Zjazd Rodzin Wielodzietnych. Piknik rodzinny   Zaproszenie na Piknik rodzinny ,, BOCIANY PRZYLECIAŁY NA BIELANY"   Pod hasłem Brata Alberta ,,Być dobrym jak chleb" począwszy od grudnia 2006 roku odbywają się Zjazdy Rodzin Wielodzietnych naszego Stowarzyszenia, a od 2012 roku uczestniczą w nim rodziny wielodzietne z całego Mazowsza. W tym roku 9 czerwca2013 r. już po raz siódmy spotkamy się w Lasku Bielańskim w Warszawie, przy ul. Dewajtis 5. 


Świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 11.00. Do godz.18.00 będziemy biesiadować na pikniku rodzinnym ,, Bociany Przyleciały na Bielany po raz drugi".


Główną częścią pikniku będzie wręczenie laureatom 2013 roku Nagrody Białego Bociana. Jest to nagroda dla osób otwartych na życie i zasłużonych w działalności na rzecz rodziny. Wręczymy też nagrodę Pomocnika Bociana dla instytucji i osób wspierających rodziny materialnie i duchowo.
Hasłem tegorocznej Gali będzie wezwanie bł. Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się". Uroczystość uświetnią artyści teatru Syrena, zespół dziecięcy Bocianki 44 oraz zespół Klarys. Dzieci będą miały swoje wesołe miasteczko, a dla młodzieży zabawy sportowe zorganizują sportowcy z Centrum Zdrowego Ciała. Prawdziwą atrakcją będzie pokaz pojedynków szermierczych naszych paraolimpijczyków. Przewidziane są kiermasze, konkursy i atrakcyjne nagrody dla całych rodzin. Kiermasz książki używanej zorganizuje Księgarnia św. Zygmunta, a loterię fantową poprowadzi młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem do Brazylii.

Swoje stoisko będzie też miała Kawiarenka i Klub Przyjazny Rodzinie im. bł. Jana Pawła II, przy którym będzie można spotkać się z doradcami rodzinnymi, psychologami, specjalistami mediacji pojednawczej w rodzinie oraz laureatami Nagrody Białego Bociana oraz Jego Pomocnika. Zapraszamy też do specjalnego stoiska informacyjno - dyskusyjnego: Nie! dla kultury gender. 

Biesiadę rozpoczniemy staropolskim zwyczajem łamania się chlebem. Potem będziemy ucztować przy suto zastawionych stołach, przy dźwiękach muzyki zespołu Klarys. Na pewno nie zabraknie napojów, wypieków domowych, twarogów wiejskich, smalcu i polskich ogórków prosto z beczki. Zapewnimy też kiełbaski i mięso na grilla, ale można również przyjść z czymś własnym. 

Uwaga : to wszystko oferują rodziny wielodzietne gratis lub za cenę co łaska.

"No to jadziem na Bielany" i dołączmy do wspólnego świętowania!
Zapraszają rodziny wielodzietne BSRW, Centrum Kultury "Dobre Miejsce", Zarząd Dzielnicy Bielany Miasta Warszawy i nasz druh Ksiądz Wojciech Drozdowicz.

Patronat medialny objęło Radio Warszawa Praga, Radio WNET
Katolicki tygodnik Idziemy i Gość Niedzielny

Zapraszamy wszystkich: dzietnych i bezdzietnych, samotnych i małżonków, sędziwych i młodych, bo dla każdego będzie coś miłego!
Organizatorz