NIEDZIELA 26 MARCA 2017 g. 17.00 DOBRE MIEJSCE - LITANIA WOLNOŚCI

„Popiełuszko – Litania Wolności” suita el camino, lektor Adam Woronowicz

26 marca (niedziela) A.D. 2017 o godz. 17:00, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, Warszawa, wej. B, Aula im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
bilety w cenie 30 zł dostępne on line  na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz stacjonarnie w Dobrym Miejscu, wejście "B", w godz. pracy sklepu Chrześcijańskie Granie.
33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „ Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy." Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

"Popiełuszko - Litania Wolności" to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino - muzyka napisana na 12 osobowy zespół z sekcją smyczkową. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie Mszy za Ojczyznę – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

"Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”." - mówią członkowie zespołu El Camino.

Zespół El Camino został zawiązany jesienią 2010 roku. Repertuar grupy stanowią autorskie piosenki inspirowane muzyką gospel, jazzem i współczesną muzyką elektroniczną. El Camino ma na swoim koncie koncerty m. in. na Zaduszkach Jazzowych w Garwolinie i w Sanktuarium w Górkach. Między listopadem 2010, a lutym 2011 roku został zarejestrowany materiał obejmujący 9 kompozycji. Płyta zespołu El Camino pt "Bliżej" ukazała się we wrześniu roku 2011. Zespół wystąpił w Debiutach 2012, a następnie przygotował niesamowity materiał Drogi Krzyżowej - oratorium wielkopostne "MIŁOŚĆ NIEPOJĘTA", który właśnie teraz możecie przeżyć.

Organizatorzy wydarzenia: El Camino, Centrum Kultury Dobre Miejsce
Partner: Chrześcijańskie Granie
Patroni medialni: Radio Warszawa, Salvatti.pl, Gimnazjum im. Popiełuszki, Miesięcznik Wychowawca, Dwutygodnik młodzieży katolickiej Droga, Opoka, Tak Rodzinie, Idziemy, KMDM.pl, Klubo-restauracja DOCELOWO, Gazeta Polska, Chrześcijańskie Granie, KoncerTY+, Telewizja Republika, Gość Niedzielny, niezalezna.pl, Niedziela
Patronat honorowy: Parafia św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu

link do artykułu na naszej stronie: http://dobremiejsce.org/popieluszko-litania-wolnosci-suita-el-camino-lektor-adam-woronowicz/
link do wideo-zwiastunu wydarzenia na naszym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=qeNdeXSzk0I&feature=youtu.be
link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/206694153140407/
link do strony z biletami: https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/p/E-BILET-POPIELUSZKO-LITANIA-WOLNOSCI-PREMIERA-26-marca-2017%2C-godz.-17.00/866
NIEDZIELA 26 MARCA 2017 g. 17.00 DOBRE MIEJSCE - LITANIA WOLNOŚCI