NIEDZIELA 17 listopada o g. 12:00 wykład o Bielanach Mateusz Napieralski Podziemie Kamedulskie

 

17 listopada o godzinie 12 w Podziemiach Kamedulskich odbędzie się wykład „Z wizytą na Mons Camaldulensium. Dzieje bielańskiego klasztoru kamedułów” w ramach cyklu "Bielany bez tajemnic".
Pochodzenie nazwy „Bielany” wiąże się z odzianymi w białe habity zakonnikami, którzy przybyli tutaj z Krakowa w XVII wieku. Mnisi wiedli pustelniczy żywot, odgrodzeni od cywilizacji gęstym lasem. Wznieśli przepiękny zespół klasztorny, który z czasem stał się popularnym kierunkiem pielgrzymek.
Wykład poprowadzi Mateusz Napieralski – varsavianista, badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.
------------
Spotkanie organizuje Bielańska Fototeka -  to zbiór archiwalnych fotografii dokumentujących życie dzielnicy i jej mieszkańców na przestrzeni ostatniego stulecia. Poszukujemy archiwalnych zdjęć naszej dzielnicy. Zachęcamy do przejrzenia domowych albumów. Fotografie można przesłać w formie elektronicznej na adres bielany.fototeka@um.warszawa.pl lub przekazać w wersji papierowej, wcześniej dzwoniąc pod numer telefonu 22 443 47 62.
Projekt realizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany oraz Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
NIEDZIELA 17 listopada o g. 12:00 wykład o Bielanach  Mateusz Napieralski Podziemie Kamedulskie