12 listopada - BASSOwo w PODZIEMIU Kościół Bł. E. Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Podziemie Kamedulskie), g. 12.


12 listopada - BASSOwo w PODZIEMIU
Kościół Bł. E. Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Podziemie Kamedulskie), g. 12.

Wojtek Pilichowski (gitara basowa)
Adrian Latosiewicz (instrumenty klawiszowe, Ableton)konkurs dźwięków niskich oraz muzyczny happening z udziałem Wojciecha Drozdowicza (suzafon) i Krzysztofa Tomaszewskiego (trąbka)

BASSO to interdyscyplinarne przedsięwzięcie muzyczne, wyjątkowe przede wszystkim ze względu na swoją oryginalność i pionierski w skali kraju charakter. W jego programowym centrum są: muzyka i instrumenty basowe. Ideą Biennale jest wykraczanie poza ramy klasycznego festiwalu muzyki poważnej. Źródła tego pomysłu leżą w specyfice i bogactwie możliwości instrumentów basowych, ze szczególnym uwzględnieniem wiolonczeli, violi da gamba i kontrabasu, ale także instrumentów dętych i elektronicznych (tuba, fagot, gitara basowa) oraz ludowych (basy). Główną część programu stanowią koncerty klasyczne. Wyraźnie jednak zaznaczony jest także nurt muzyki tradycyjnej, eksperymentalnej oraz z pogranicza performansu.

Zapraszamy po raz drugi w samo południe na warszawskie Bielany do Podziemia Kamedulskiego. Tym razem będzie to wyjątkowa okazja usłyszenia czołowego polskiego gitarzysty basowego – Wojtka Pilichowskiego. To artysta, którego kreatywność i zaangażowanie muzyczne jest trudne do określenia jednym słowem. Jego niecodzienny recital na  Bielanach przedstawi gitarę basową w wielu barwach. Będzie to nie tylko fuzja gatunków, ale też różne szerokości brzmień różnych instrumentów basowych. Od Stick Bass, przez Jazz Bass do  instrumentów 12-strunowych i barw MIDI oraz   minimoog’a. Gitarzysta z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych oraz aplikacji komputerowych (Adrian Latosiewicz) poprowadzi muzycznie publiczność wychodząc od klasyki jazzu, przez elektro-fusion, docierając aż do cytatów kompozytorów awangardy pierwszej połowy XX wieku.

W ramach wydarzenia odbędzie się także konkurs dźwięków niskich i happening, w którym usłyszeć będzie można Wojciecha Drozdowicza, grającego na suzafonie oraz trębacza Krzysztofa Tomaszewskiego.

_

kontakt: Tomasz Kaliński tel. + 48 730 574 322 | ktotrzy@gmail.com

 

12 listopada - BASSOwo w PODZIEMIU Kościół Bł. E. Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Podziemie Kamedulskie), g. 12.